טיפים לתזונה נבונה

טיפים לתזונה נבונה לרצי הלילה

טיפים לתזונה נבונה לאוהבי המירוצים הליליים,

לפני שיוצאים לדרך, קבלו טיפים לתזונה נכונה ביום המרוץ
מאת לימור בן חיים, דיאטנית קלינית, Müller .

 1. ביום המרוץ להעדיף לאכול כל 3-4 שעות, ארוחות קטנות המפוזרות על פני היום. אין צורך להעמיס באוכל, פשוט לאכול מה שצריך ולא יותר.
 2. ארוחת בוקר קלה – דגנים, לחם או גרנולה כמקור לפחמימות יחד עם יוגורט לבן Müller Natural  מ- 100% רכיבים טבעיים, חלב או גבינה כמקור לחלבון, מתאימים במיוחד.
 3. ארוחת ביניים בריאה – עוד מנת פחמימות כמו פרי, לשמירה על רמות הסוכר וכן כמנה אחרונה של סיבים תזונתיים שיעזרו לעיכול אך לא יכבידו בסמוך הריצה.
 4. דלק בצהריים – ארוחה זו חייבת להיות עשירה בפחמימות מורכבות כמו פסטה, אורז או קוסקוס יחד עם מנה קטנה יותר של חלבון רזה כמו עוף או דג.
  וותרו על הסלט הגדול ואכלו מנה קטנה של ירקות טריים, זה לא הזמן לפעילות מוגברת של מערכת העיכול. גם רטבים ושמנים כדאי לאכול במתינות, חבל שאת הכובד שלהם על מערכת העיכול תרגישו בהמשך.
 5. 5 שעות למרוץ ממשיכים בתדלוק – עוד פחמימות אך כאלו הקלות לעיכול כמו לחם או דגני בוקר. בחלבונים כדאי להגביל לכן מריחות קלות של גבינה, טחינה או טונה יספיקו.
 6. זמן לחטיף – ממש ‘שעת השין’, שעה לפני, רצוי משהו קל אך עשיר בפחמימות. חטיף או לחם עם מעט ריבה יהיו מושלמים.
 7. משמעת מים – כחצי שעה לפני המרוץ יש לשתות עוד 2 כוסות מים, ולהגיע למרוץ רווים. תוספת של קפאין בסמוך תיתן עוד דחיפת אנרגיה ואדרנלין שמתחיל לעלות.
 8. תם אך לא נשלם – סיימתם, כל הכבוד!
  מיד אחרי הריצה יש לדאוג לנוזלים. אפשר אפילו בירה להנאה ולהתאוששות. ועד הארוחה המסיימת לחטוף יוגורט פרי טעים ומתוק של Müller שיחזיר את הפחמימות המרוקנות. ואז, לשבת עם חברים למסע על ארוחה של פחמימות וחלבונים, מול הים ולהתענג על ההישג!