מקובל לחשוב על יוגורט כמעדן בפני עצמו, כתוספת למאכלים קלילים כמו מוזלי או פירות או כמרכיב אידיאלי לאפיה. אבל היוגורט, על טעמו החמצמץ, מרקמו החלק והעשיר וערכיו התזונתיים הרבים יכול להיות חלק בלתי נפרד ממגוון של מנות מבושלות.

עם טוויסט: מוקפץ זוקיני ושעועית עם יוגורט נענע

יוגורט יכול לשמש כרוטב במגוון מנות, ובמנה הזו במיוחד. כאן למשל נמצאים גמבה, בצל, זוקיני ושעועית המוקפצים בהנאה יחד עם עם רוטב יוגורט-נענע רענן. מתכון פשוט ומומלץ עבור הצמחונים בינינו, וגם עבור מי שקצת רוצה לגוון את המוקפץ המסורתי.

למתכון >>

הכי קול: מרק יוגורט קר
הגרסה הלבנה של הגספצ'ו, המרק הקר, שעל פי רוב עשוי עגבניות. הפעם היוגורט הלבן מככב במתכון ותופס את מקומן של העגבניות. אליו מצטרפים מספר מרכיבים פשוטים שהופכים את המנה לאופציית התרעננות מצוינת מבלי לוותר על האיכות הקולינרית.

למתכון >>

 

לחובבי הדגים

זה ממש לא סוד שדגים הולכים מצוין עם יוגורט. וזה בדיוק מה שמתרחש גם במקרה הזה. המנה מכילה דג מוסר, יוגורט ותיבול עדין, הדג נאפה בהרמוניה עם היוגורט, ושניהם יחד מוכיחים עד כמה השילוב הזה הוא פשוט – וטעים.

למתכון >>

 

סינייה צמחוני

כמעט אי אפשר לדבר על יוגורט בבישול, מבלי להזכיר את החצילים שהולכים איתו כל כך טוב. הסינייה הצמחוני מכיל גבינת חלומי, צנוברים, חצילים וכמובן יוגורט שמוסיף למרקם ומשדרג אף יותר את הטעם. מנה ים תיכונית אמיתית שעושה שימוש בכל המרכיבים של מטבח זה.

למתכון >>