פגישות, טלפונים, מיילים, סידורים: יש ימים שבהם אין לנו דקה לנשום. בשאיפה להיות יעילים ככל שאפשר, אנחנו לפעמים שוכחים לאכול בצורה מסודרת ומדלגים על ארוחות הביניים הכל כך חשובות.
אז למה חשוב שנעצור מפעם לפעם כדי להטעין את עצמנו ואיזה טיפים אנשים עסוקים יכולים לאמץ כדי לשמור על תזונה נכונה? הנה מדריך קצר לשילוב ארוחות ביניים בלו"ז הצפוף.

 

למה חשוב לא לפספס את ארוחות הביניים?

שמירה על רמת סוכר קבועה בדם עירנות ותפקוד מיטבי במהלך יום עבודה, באמצעות חלוקה יותר מאוזנת של רכיבי המזון הן רק חלק מהסיבות להקפיד על ארוחות ביניים. ארוחות קטנות בין הארוחות מאפשרות גם שמירה על תחושה של שובע, מפחיתות את רמת העייפות ועוזרות לשמור על ריכוז. כל אלה חיוניים לנו כדי להגיע לסוף היום בתחושה טובה, ולכן מומלץ לא לדלג על הארוחה הקטנה בין הארוחות.

השילוב האידיאלי הוא פחמימות אותו חומר דלק ששומר אותו ערניים עדיף כזה המתפרק לאט כמו בדגנים, שיבולת שועל , ואורז בתוספת חלבון שיחד יוצרים מרקם סמיך התורם לתחושת שובע ששומר אותנו על הארוחה הבאה. יוגורטים או מעדני חלב המשלבים דגני בוקר או שילובים חדשים כמו מעדני חלב ואורז עם פתרון תזונתי מצוין גם שומרים אותנו שבעים וגם טעימים וגם מונעים מאיתנו להתפתות לאכול את כל הנשנושים שאנו סתם סוחבים בדרך ואחר כך גם מצטערים.

מה כדאי לחפש במעדן חלב כזה שלא יכיל הרבה שומן, שלא יהיה בעל ערך קלורי גבוה ושיהיה משביע וטעים. "המעדן החדש של מולר יכול לתרום לתחושת השובע, בזכות השילוב של החלב והאורז. כמו כן, ביחס לקטגוריית המעדנים הוא יחסית דל בשומן ובקלוריות ויכול להתאים לשלל סיטואציות אכילה רבות במהלך היום ואף כקינוח חלבי. Muller Rice מציג בעיקר גוון ומרקם חדש ושונה לצרכנים עם האורז דגן שאינו מכיל גלוטן.

 

 

איך להכניס אותן לשגרה?

גם אם אנחנו יודעים טוב מאוד למה כדאי להקפיד על ארוחות ביניים לאורך היום, יתכן ואנחנו נופלים דווקא באיך. השילוב של ארוחות ביניים גם בימים אינטנסיביים יכול להיות פשוט אם נאמץ כמה "טריקים" פשוטים:

  • לתכנן את ה-מה: קחו מספר דקות בסוף כל יום לתכנן ולהכין מראש מספר ארוחות קטנות. כשיודעים מראש מה האפשרויות שלנו, אין צורך להתעסק בזה במהלך היום ואין פתח לאילתורים (או פספוסים).
  • לתכנן את מתי: אפשר להיות ערוכים מראש עם מגוון של מאכלים בין הארוחות, אבל אם לא נקדיש את הזמן לארוחה קלה, סביר להניח שנגיע לארוחה הבאה יותר רעבים ועם פחות אנרגיות. הגדירו מראש מתי אתם מתכוונים לעצור לארוחת ביניים, והכניסו תזכורת כל 3-4 שעות. לא מספיק רק לזכור לחטוף משהו, אלא לנסות ולהקדיש את מספר הדקות האלו לאכילה ולא למיילים או משימות אחרות הקשורות ליום העבודה.
  • להתחיל את היום טוב: כדאי לא לפספס את ארוחת הבוקר, וזו לא חייבת להיות ארוחה גדולה. אם אין לכם זמן בבוקר לשבת ולאכול בבית, קחו איתכם ארוחת בוקר קטנה, טעימה ומשביעה. ארוחת הבוקר תעזור לפתוח את היום נכון.
    הנה כמה רעיונות לארוחות בוקר קלילות ולא שגרתיות >

 

רעיונות לארוחות ביניים

 

  1. יוגורט עם פרי מיובש – ניתן להוסיף קוואקר או גרנולה. יוגורט יחד עם תוספת עשירה בסיבים, זו ארוחת ביניים התורמת לפעילות מערכת העיכול ומשביעה.
  2. יוגורט Bio – מכיל סידן שתורם לשמירה על משקל, ולחץ דם מאוזן.
  3. פירות – מקור תזונתי מצוין לסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. מומלץ לאכול כ-2 מנות פרי במהלך היום (בקליפתם). פרי יכול להשתלב כתחליף למשהו מתוק במהלך היום ובין ארוחות.

רוצים עוד? בבקשה:  כאן באתר תוכלו למצוא מגוון מתכונים קלילים ורעיונות לארוחות ביניים מגוונות.