מי שנוהג לרוץ על בסיס קבוע מכיר את התחושה הזו: קמים (בדרך כלל מוקדם בבוקר), נועלים את נעלי הריצה, אוכלים משהו קטן שייתן אנרגיה – ויוצאים לרוץ. אם אתם גרים בעיר, אתם אולי רצים במסלול קבוע מראש, בין המדרכות למסלולי הריצה בפארק, כי אין אופציה אחרת. אז זהו, שיש. בחרנו עבורכם כמה אפשרויות מהנות לשילוב של ספורט עם הטבע האורבני, מבלי לנסוע רחוק ומבלי להתאמץ יותר מדי. נשמע כמו משימה בלתי אפשרית? כדאי לכם להמשיך לקרוא.

ואני ראיתי ברוש (או אלון)

אם אתם חיים בסביבה שיש בה עצים, בין אם בפארק או ממש מתחת לבית, דעו לכם שהם נמצאים שם בין היתר כדי שאנו נוכל להתאמן לצידם. סביב עצים חזקים ניתן לקשור גומיה או אביזרי TRX שונים ולבצע תרגילים של מתיחות וחיזוק השרירים. התרגילים האלו כאשר הם מבוצעים נכון, מאפשרים חיטוב מהיר יחסית של הגוף, מבלי ללכת רחוק מדי. האימון הממוקד אינו דורש מכם השקעה של זמן רב ולאחר התרגול הקצר אפשר לקפל את הציוד הגמיש, לחזור למקלחת קצרה – ולהמשיך לעבודה.

במעלה הגבעה

בערים רבות בישראל יש גבעות יפות בלב שכונות מגורים וכדאי ליהנות מהן.  אימון ריצה קצר אל הגבעה, הנאה מהנוף הנשקף וירידה בחזרה יכול לקחת דקות ספורות וגם למעלה מחצי שעה – רק אתם קובעים. אין כמו להגיע אל פסגה אורבנית, להשקיף אל כל מה שקורה למטה וליהנות על הדרך מהפריחה (בעונות מסוימות) וכן, גם מהשקט שקיים שם רוב הזמן, בעיקר בשעות הבוקר. הבונוס באימון כזה: האפשרות לעשות אימון ריצה במאמץ (בעליה, לא על מישור) ותחושת הסיפוק והשלווה שמתלווה לאימון הספורטיבי.

ולפעמים הלילה הוא…

אם נודה על האמת, לרובנו אין את הזמן להתאמן בשעות הבוקר, ולכן תוכלו למצוא בשעות הערב לא מעט אנשים רצים, הולכים ורוכבים על אופניים. לא קשה למצוא פארקים עירוניים המוארים בפנסים בשעות הערב ונותנים אווירה אחרת לגמרי לרכיבה על אופניים או לכל פעילות ספורט בה תבחרו. קחו את האופניים שלכם, מיצאו את הפארק הקרוב לביתכם ותוכלו לגלות חיות מסוימות ש"קמות לתחיה" בלילה, האוויר לעתים מלא בריחות של פירות הדר (בעונה, במקומות מסוימים) וריח של פריחה. לא תמיד אנו שמים לב לכך כשאנו עוברים בפארק בשעות היום. הנאה מובטחת.

אלו רק חלק מהאפשרויות לשילוב של כל מה שהטבע יכול להציע לנו בתוך סדר היום העמוס. מי שמכניס את הפעילות הגופנית לשגרה, יכול להעיד שספורט בחיק הטבע עושה טוב לגוף – ולנפש. תופתעו לגלות כמה מקומות מקסימים, נטולי בניינים, מדרכות ומכוניות תוכלו למצוא במרחבים העירוניים וליד הבית – ועוד להספיק להגיע בזמן למשרד (או ליהנות ממפלט מרגיע ומחטב לאחר שעות העבודה).